Bieg Instytutu Lotnictwa
9 Października 2016
start: 11.00 dystans: 5.00 km

Do startu zostało:
III Bieg Instytutu Lotnictwa

zapisz się

II Bieg Instytutu Lotnictwa - 2015

I Bieg Instytutu Lotnictwa - 2014

O Instytucie Lotnictwa

Instytut Lotnictwa należy do najstarszych placówek badawczych w Europie. Oficjalnie powstał w 1926 roku, chociaż jego korzenie sięgają roku 1918. Przez 89 lat działalności naukowcy i konstruktorzy pracujący w Instytucie Lotnictwa wnieśli wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki i obronności Polski. Przeddrugą wojną światową wszystkie polskie samoloty powstawały lub były badane w Instytucie Lotnictwaw Warszawie. Obecnie w Instytucie pracuje łącznie ponad 2200 inżynierów, naukowców, badaczy, z tego 1700 w wieku około 30 lat.

W ciągu ostatnich kilku lat na terenie Instytutu powstały nowe laboratoria, w tym drugie co do wielkości na świecie laboratorium testów ciśnieniowych urządzeń wydobywczych ropy i gazu. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcjilotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. Instytut Lotnictwa jest również organizatorem międzynarodowych konferencji, sympozjów, moderatorem globalnych przedsięwzięć badawczych.

Instytut Lotnictwa należy do krajowych i światowych organizacji badawczych i technicznych. Od lutego 2005 roku Instytut jest partnerem przedsięwzięcia AERONET-Dolina Lotnicza. Jest to konsorcjum składające się z wielu prestiżowych jednostek naukowych. W kwietniu 2008 r. Instytut Lotnictwa został przyjęty do Stowarzyszenia Europejskich Instytutów Badawczych EREA, którego celem jest konsolidacja, koordynacja i podejmowanie wspólnych działań. 7 czerwca 2010 r. w niemieckim Luebbenau powołano do życia międzynarodową organizację International Forum for Aviation Research (IFAR). Instytut Lotnictwa, reprezentując w jej strukturach Polskę, odegrał ważną rolę w jej powstaniu, stając się jednym ze współzałożycieli.

Świadczenie usług na światowym rynku badań to definicja strategii Instytutu Lotnictwa. Rynek światowy oznacza najwyższą konkurencyjność oferowanych usług badawczych prowadzących do rozwoju nowych technologii. Członkostwo Polski w Unii Europejskiej stworzyło szerokie możliwości kooperacji w dziedzinie badań stosowanych i prac rozwojowych. Instytut prowadzi szeroką współpracę z wieloma uczelniami, instytucjami naukowymi, ośrodkami badawczymi i laboratoriami przemysłowymi z Europy, Ameryki, Azji, Australii czy Afryki. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt&Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce.

Instytut Lotnictwa w Warszawie współpracuje z Ohio State University w Columbus, Ohio, USA. Instytucje te uznały za korzystne, aby prowadzić działania w zakresie współpracy naukowej, wymiany naukowej studentów, wykładowców i badaczy – wykłady, studia, badania naukowe, prowadzenia warsztatów, sympozjów, itp. na tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, oraz wspólnych publikacji, materiałów naukowych oraz literatury naukowej i technicznej.

W Instytucie funkcjonuje pięć pionów merytorycznych: Centrum Nowych Technologii, Engineering Design Center, Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji, Centrum Technologii Kosmicznych,Centrum Technologii Kompozytowych.

Trasa biegu

Partnerzy

Partnerzy medialni

Wykonawca

E-mail

kontakt@inessport.pl

Mapa dojazdu